Jézus korabeli amfiteátrum
A kiegészítő rendezvények idei palettáján szerepeltek még Nick Vujicic dupla telt házas budapesti előadásai, illetve a múlt hétvégén
egy nagyszabású dicsőítő est Pulán, egy Krisztus korabeli amfiteátrumban.
„Június 10-én pedig mindenkit szeretettel várunk a Debreceni Nagyerdei Stadionba, ahol az idei fő eseményünket tartjuk majd. Mindebből kirajzolódik, hogy igyekszünk sokrétűen, különböző módokon megszólítani az evangéliummal az érdeklődőket” – jegyzi meg László Viktor.
Pulai Amfiteátrum, más néven Pula Aréna
„A Bibliában olvashatunk róla, hogy egy bizonyos római császár népszámlálást tartott azokon a településeken, ahol Jézus szülei, Mária és József vándoroltak és szállást kerestek. Nos, az a római császár, aki akkor a népszámlálást lebonyolította annak reményében, hogy minél több adót be tudjon szedni, feltételezhetően az akkor befolyó pénzösszegből építette több mint 2000 évvel ezelőtt a Pulai Amfiteátrum falait is. Az építmény csodával határos módon, a mai napig eredeti állapotában maradt fenn, s napjainkban koncerthelyszínként is működik. Ez az egyetlen olyan aréna Európában, amit a régi formájában még használnak. Óriási öröm számunkra, hogy mi magyarok rendezhettünk Pulán egy ilyen estet. Rengeteg ember volt jelen, és ami még igazán megható volt, hogy a volt Jugoszlávia országainak nemzetiségei – szerbek, szlovének, macedónok, horvátok – a magyarokkal együtt énekeltek és dicsőítettek ezen az estén” – meséli a főszervező.
Az idei rendezvény mottója a hit, remény, szeretet, ahogy a Bibliában Pál apostol is mondja:
„Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig legnagyobb a szeretet.”
.”„Most a hitnél tartunk, ez számunkra a hit éve. Jövőre pedig, ha Isten is úgy akarja és megyünk előre, akkor a remény lesz a hívószó, 2025-ben pedig a szeretetről szeretnénk majd beszélni. Nagyon fontos, hogy az üzeneteket, a dalokat is igyekszünk ezek köré a témák köré rendelni” – magyarázza László Viktor.
A katolikus egyháztól a Hit gyülekezetéig
Az Ez az a nap! összes alkalmán és kiegészítő rendezvényén minden felekezet részt vesz, ez adja a rendezvénysorozat fő különlegességét.
„Nem tudok olyan felekezetről vagy keresztény közösségről Magyarországról, amely valamilyen módon és formában ne lenne jelen. Én »kis mennyországnak« szoktam nevezni egy-egy ilyen alkalmat, hiszen a mennyországban sincsenek különböző templomok, nincsenek falak, melyek elválasztanak bennünket. Ilyenkor tulajdonképpen ezt éljük át, hogy csupán egy oldal van, a kereszténység, és egy a reménységünk, Jézus. Ugyan a történelmünk és a teológiai nézeteink most falakat húznak még közénk, de egy ilyen délután folyamán ez fel tud oldódni,
meg tudjuk tapasztalni a testvéri közösség erényét, az összetartozást, a Krisztushoz tartozást”
”– magyarázza a főszervező, majd hozzáteszi: „A sebek gyorsabban gyógyulnak, hiszen közösen fordulunk Isten felé. Megtapasztalhatjuk, hogy nemcsak kisebb közösségben, hanem akár tízezrek együtt tudnak felkiáltani az Úrhoz, ez pedig mindenképpen gyógyító hatású, mind az egyénekre, mind a tágabb közösségre vonatkozólag.”